Jaiak

SANJOANAK 2019

Jaiak

SANJOANAK 2019

Tolosa 20400 Gipuzkoa

 

LARUNBATA 15

 

9:00-14:00 Padel txapelketa (Gainditzen Elkartea.) Berazubi estadioa.

9:00-14:00 Campeonato de Pádel (Gainditzen Elkartea.) En el estadio Berazubi.

9:00 Eskulbaloi txapelketa Usabalen.

9:00 Campeonato de balonmano en Usabal.

9:00 3X3 Saskibaloi txapelketa.

9:00 Campeonato de Baloncesto 3x3.

9:00- 19:00 Futbol Berazubin, Urtzi memorial.

9:00- 19:00 Memorial de fútbol Urtzi en Berazubi.

12:00 Targazki: argazki erakusketaren inaugurazioa Aranburu jauregian.

12:00 Inauguración de exposición de Targazki en el palacio Aranburu.

17:00: Haur ikuskizuna Alondegian: Kiki, Koko eta Moko “Tururututu pailzazo bihurtu” + Puzgarriak

17:00: Espectáculo infantill en la plaza Alondegi: Kiki, Koko eta Moko “Tururututu pailzazo bihurtu” + Hinchables

17:30 Kirol giro: piraguak eta paddel surfa.

17:30 Kirol giro: piraguas y paddel surf.

19:00 Berdura plazan, Sagardo Txapelketa.

19:00 En la plaza Berdura, Campeonato de Sidra.

 

 

IGANDEA 16

9:00 T3T – T2T mendi lasterketak.

9:00 Carreras de montaña T3T – T2T.

10:00 Tolosa CF futbol eskolaren amaiera festa Usabalen.

10:00 Fiesta de fin de temporada del Tolosa C.F. en Usabal.

11:00 Haurrentzat jolas parkea Alondegian.

11:00 Parque de juegos infantiles en la plaza Alondegi.

11:00 Zaldi ikuskizuna zezen plazan.

11:00 Exhibibión ecuestre en la plaza de toros.

16:00 Haurrentzat jolas parkea Alondegian.

16:00 Parque de juegos infantiles en la plaza Alondegi.

18:30 Herri Kirolen erakustaldia Trianguloan.

18:30 Exhibición de deporte rural en el Triángulo.

20:00 Plaza Berrian kontzertua “Olatz Salvador”

20:00 Concierto en la Plaza Berria: “Olatz Salvador”.

 

 

OSTIRALA 21

 

11:30 “Helduen eguna” Zerkausian.

11:30 “Días de los mayores” en el Zerkausi.

17:00 Erraldoi eta Buruhandiak.

17:00 Gigantes y Cabezudos.

18:00 Jaien hasiera iragartzeko suziria.

18:00 Lanzamiento del cohete de comienzo de fiestas.

18:00 “Iraunkorrak” txaranga kalez kale.

18:00 La charanga “Iraunkorrak”.

19:30 Isidro Larrañaga Akordeoi Orkestraren kontzertua, Berdura plazan.

19:30 En Berdura plaza, concierto de la Orquesta de Acordeones Isidro Larrañaga.

 

20:30 Kontzertua Euskal Herria plazan: “URKO” eta “Tolosako Musika Banda”.

20:30 En la plaza Euskal Herria, concierto: “URKO” y “La Banda Municipal de Tolosa”.

23:00 Kontzertua Plaza Berrian: “Izaki Gardenak” eta “Adi”

23:00 En la plaza Berria, concierto: “Izaki Gardenak” y “Adi”.

 

LARUNBATA 22

 

10:00 Zesta punta Beotibar pilotalekua.

10:00: Cesta punta en el frontón Beotibar.

10:30 Haurren entzierroa. Irteera Plaza Berritik

10:30 Encierro infantil. Salida desde la plaza Berria.

11:00 Tolosako Koadrilen Egunari hasiera, “Bonberenea Txarangak” eta “GiroArte”.

11:00 Concentración de las cuadrillas en la plaza Berria. Charanga “Bonberenea” y “GiroArte”.

11:30 Erraldoi eta Buruhandiak.

11:30 Gigantes y Cabezudos.

12:00 Koadrila eguneko txupinazoa Plaza Berrian

12:00 Chupinazo del día de las cuadrillas en la plaza Berria.

12:30 XX. Solstizio kontzertua Urkizuko Iraola zuloan

12:30 XX. “Concierto de Solsticio” en Urkizu, Iraolako zueloa.

14:00 Koadrilen herri-bazkaria, Euskal Herria plazan.

14:00 Comida popular de cuadrillas en la plaza Euskal Herria.

16:00 Erromeria: “Iratzar”, Euskal Herria plazan.

16:00 Romería: “Iratzar” en la plaza Euskal Herria.

16:00 Esku pilota. 4 1/2ko txapelketa Afizionatuak. Beotibar pilotalekuan.

16:00 Pelota mano. 4 ½ aficinados. En el frontón Beotibar.

17:30 Gazte erronka Alondegian.

17:30 “Gazte Erronka” en la plaza Alondegi.

18:00 Haur ikuskizuna: Markeliñe “Crusoe” Triangulo plazan.

18:00 Espectáculo infantil: Markeliñe “Crusoe” en la plaza del Triángulo.

18:00 Larrain dantza Euskal Herrian plazan.

18:00 Larrain dantza en la plaza Euskal Herria.

19:00 Kalejira “Mulambo” perkusio-taldearekin.

19:00 Kalejira con el grupo de percusión “Mulambo”.

19:00-21:00: Tolosalsa: DJ Joxi. Lopez Mendizabalen.

19:00-21:00: Tolosalsa: DJ Joxi. En Lopez Mendizabal.

20:00 Plaza Berrian “Rockalean” elektro-txaranga.

20:00 En la Plaza Berria electro-charanga “Rockalean”.

23:00 Kontzertua Lopez Mendizabalen: “Raza Azteca”.

23:00 Concierto en Lopez Mendizabal: “Raza Azteca”.

23:00 Kontzertua Plaza Berrian: “Bad Sound” eta “Nikotina”.

23:00 En la plaza Berria, concierto: “Bad Sound” y “Nikotina”.

23:30 “Jainekin” txaranga kalez kale.

23:30 Charanga “Jainekin”.

 

IGANDEA 23

11:00 “Haurren Hiria” Zumardiaundian.

11:00 “Haurren Hiria” en Zumardiaundi.

12:00 Tenis txapelketa. (Berazubi)

12:00 Campeonato de tenis (Berazubi)

12:00tan Batukada feminista.

12:00 Batucada feminista.

19:00 Plaza Zaharrean San Joan su txikia.

19:00 En la Plaza Zaharra fogata infantil.

19:30 Bertso jaialdia Zerkausian.

19:30 En el Zerkausia festival de bertsolaris.

20:00 Arramelen bezperak.

20:00 Vísperas en Arramele.

22:00 San Joan sua.

22:00 Tradicional fogata de San Juan.

23:30 Kontzertua Plaza Berrian: “Willis Drummond” eta “Eztanda”

23:30 En la plaza Berria, concierto: “Willis Drummond” y “Eztanda”

23:30 Dantzaldia: “Makala & Jimmy Bidaurreta band”, Lopez Mendizabal pasealekuan.

23:30 Bailables: “Makala & Jimmy Bidaurreta band” en el paseo Lopez Mendizabal.

 

ASTELEHENA 24

07:00 Zinegotziei deia, Tolosako Udal Txistulari Bandaren eskutik.

07:00 Llamada a las concejalas y concejales a cargo de la Banda Municipal de Txistularis.

08:30 Diana, Tolosako Musika Bandaren eskutik.

08:30 Diana a cargo de la Banda de Música de Tolosa

08:45 Diana, Tolosako eta Iruñeko Udal Txistulari Banden eskutik.

08:45 Diana a cargo de las Bandas Municipales de Txistularis de Tolosa y Pamplona.

9:00-12:00 Txirrindularitza lasterketa.

9:00-12:00 Carrera ciclista

09:00 Diana, “Tolosako Dultzaineroak” eta GiroArte Dultzaina Taldea” taldeen eskutik.

09:00 Diana a cargo de “Tolosako Dultzaineroak” y “GiroArte Dultzaina Taldea”.

09:30 Eskopetariak.

09:30 Escopeteros y escopeteras.

10:00 Meza Nagusia.

10:00 Misa mayor.

13:00 Kontzertua, Berdura plazan, Tolosako Musika Bandarekin eta Tolosako eta Iruñeko udal txistulak.

13:00 En plaza Berdura concierto a cargo de la Banda de Música de Tolosa, y Bandas de Txistularis de Tolosa y Pamplona.

16:40 Bezperak, arrats otoitzak, eskoperariak eta aurreskua.

16:40 Vísperas, completas, escopeteros y escopeteras, y aurresku.

20:00 eta 23:30 “Kalean” txaranga.

20:00 y 23:30 Charanga “Kalean”.

23:00 Suak: Vulcano piroteknia.

23:00 Fuegos artificiales: Pirotecnia Vulcano.

23:30 Dantzaldia “Tributo Sabina” taldearekin, Lopez Mendizabal pasealekuan.

23:30 Bailables: “Tributo Sabina” en el paseo Lopez Mendizabal.

23:30 Kontzertua Plaza Berrian: “Tximeleta”.

23:30 En la Plaza Berria concierto: “Tximeleta”.

 

 

Informazioa
2019/06/21 - 2019/06/24
01:00 - 01:00
Aldizkakotasuna:
MusikaUrkizu

XX. SOLSTIZIO KONTZERTUA - ET INCARNATUS OSKESTRA

Larunbata, 2019(e)ko Eka 22 / 12:30
HaurrakZumardiaundia

MUSIKA PARKEAN / HAURREN HIRIA - SANJOANAK 2019

Igandea, 2019(e)ko Eka 23 / 10:00
BesteakBox.A arte elkartea

SAN JUAN SUA - BOX.A

Igandea, 2019(e)ko Eka 23 / 20:30
Kirolak

XLII. JOSE Mª ANZA MEMORIALA

Astelehena, 2019(e)ko Eka 24 / 09:00 - 12:00
KirolakUsabal kiroldegia

ARETO FUTBOLA - SAN JOAN TXAPELKETA

2019/06/25 - 2019/06/30
09:00 - 01:00
Musika

TOLOSANDBLUES 2019

2019/06/27 - 2019/06/30
01:00 - 01:00
IkastaroakInmakulada Lanbide ikastola

ALZEHIMERRA DUEN PERTSONA BATEKIN EGUNEROKOTASUNEAN

Osteguna, 2019(e)ko Eka 27 / 16:00 - 19:00
MusikaM.Luisa Agirre doktorea

NOA VOLL DAMN & THE HELL DRINKERS - TOLOSANDBLUES 2019

Osteguna, 2019(e)ko Eka 27 / 20:00
BesteakMiya jatetxea

JOKU MIYA

Osteguna, 2019(e)ko Eka 27 / 21:00
Pase gehiago badaude.
MusikaIlargi tabena

WAX & BOOGIE RHYTHM QUARTET - TOLOSANDBLUES 2019

Ostirala, 2019(e)ko Eka 28 / 19:30
MusikaIlargi tabena

ARETHA SOUL DIVAS & THE SILVERBACKS - TOLOSANDBLUES 2019

Ostirala, 2019(e)ko Eka 28 / 22:30
JaiakUrkizu

SAN PEDRO JAIAK - URKIZU

01:00 - 01:00
MusikaTolosa

TOLOSA KANTARI

Larunbata, 2019(e)ko Eka 29 / 12:00 - 14:00
Pase gehiago badaude.
MusikaLopez Mendizabal Pasealekua

MYRIAM SWANSON MEETS J.P. CUMELLAS & M. TALAVERA - TOLOSANDBLUES 2019

Larunbata, 2019(e)ko Eka 29 / 13:00
BesteakBerdura plaza

PINTXO-POTE SENEGALDARRA

Larunbata, 2019(e)ko Eka 29 / 17:00
MusikaPlaza Berria

MITCH KASHMAR - TOLOSANDBLUES 2019

Larunbata, 2019(e)ko Eka 29 / 22:30
MusikaSolana taberna

MYRIAM SWANSON MEETS J.P. CUMELLAS & M. TALAVERA - TOLOSANDBLUES 2019

Igandea, 2019(e)ko Eka 30 / 13:00
ZineaLeidor Zinema

LOS HERMANOS SISTERS

Igandea, 2019(e)ko Eka 30 / 19:30
Pase gehiago badaude.
MusikaTxurreria

MITCH KASHMAR - TOLOSANDBLUES 2019

Igandea, 2019(e)ko Eka 30 / 20:00
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

01:00 - 01:00
IkastaroakKzgunea - Musika Eskola

UZTAILEKO FORMAKUNTZA - KZ GUNEA

01:00 - 01:00
DeialdiakBedaio

AUZOLANDEGIAK - BEDAIO AUZOA

09:30 - 13:30
Antzerki-DantzaAuzo-etxea Amaroz

"KLUEDO" AMAROTZEN ETA SAGUTXO BATZUK - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Asteartea, 2019(e)ko Uzt 02 / 17:30
Antzerki-DantzaAuzo-etxea Amaroz

MUJER BLANCA SOLTERA BUSCA - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Asteartea, 2019(e)ko Uzt 02 / 22:00
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

OSABA UNTXIA ETA OSABA KOIOTEREN ABENTURAK - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Asteazkena, 2019(e)ko Uzt 03 / 17:30
Antzerki-DantzaAuzo-etxea Amaroz

KONPLIZEAK - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Asteazkena, 2019(e)ko Uzt 03 / 22:00
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

ARDI LATXA OIHANEAN GALDU ZENEKOA - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 04 / 17:30
HitzaldiakTrianguloa Plaza

UDARAK EZ ZAITZAILA ERRE! AZAL MINBIZIAREN PREBENTZIOA - OSASUNA KALEAN

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 04 / 18:00
ZineaLeidor Zinema

A LA VUELTA DE LA ESQUINA

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 04 / 19:15
Pase gehiago badaude.
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

PINTXOPOTEATRO - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 04 / 19:30
Antzerki-DantzaEuskal Herria plaza

DUO DE IMPROVISACION

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 04 / 19:30
JaiakAmarotz Auzoa

AMAROTZEKO JAIAK

01:00 - 01:00
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

EL HOMBRE RUEDA - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Ostirala, 2019(e)ko Uzt 05 / 18:30
Antzerki-DantzaAmarotz Auzoa

CIRCO A MEDIAS - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Igandea, 2019(e)ko Uzt 07 / 13:00
ZineaLeidor Zinema

LA CORRESPONSAL

Igandea, 2019(e)ko Uzt 07 / 19:30
Pase gehiago badaude.
Antzerki-DantzaAuzo-etxea Amaroz

SAHARAKO IPUINAK - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 11 / 17:30
HitzaldiakTrianguloa Plaza

ZURE OSASUNA ELIKATU - OSASUNA KALEAN

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 11 / 18:00
ZineaLeidor Zinema

LETO

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 11 / 19:15
Pase gehiago badaude.
Antzerki-DantzaAuzo-etxea Amaroz

SAHARA, GAZTE BORROKALARIAK: HITZ ETA BEGIRADA ZINTZOAK - AMAROZKO XXI. ANTZERKI ASTEA

Osteguna, 2019(e)ko Uzt 11 / 22:00
ZineaLeidor Zinema

LA VIUDA

Igandea, 2019(e)ko Uzt 14 / 19:30
Pase gehiago badaude.
DeialdiakTolosako Kultur Etxea

ODOLEMAILEAK

Astelehena, 2019(e)ko Uzt 15 / 18:00 - 20:30
Pase gehiago badaude.
ZineaLeidor Zinema

FANNY Y ALEXANDER

Ostirala, 2019(e)ko Uzt 19 / 20:30
AzokakBerdura plaza

BIrZIklatu azoka

Larunbata, 2019(e)ko Uzt 20 / 16:30 - 19:30
Pase gehiago badaude.
ZineaLeidor Zinema

CASI IMPOSIBLE

Igandea, 2019(e)ko Uzt 21 / 19:30
Pase gehiago badaude.
KirolakZerkausia

RIVER LINE TOLOSA

01:00 - 01:00