Antzerki-DantzaLeidor Zinema

ERRIMAK BI OINETAN - HAATIK DANTZA KONPAINIA

Antzerki-DantzaLeidor Zinema

ERRIMAK BI OINETAN - HAATIK DANTZA KONPAINIA

Tolosa 20400 Gipuzkoa

Errimak oinetan ikuskizunarekin bizitakoaren ondoren, formatu bera izango duen gai, bertso eta dantza berriez osatutako bigarren ikuskizun batekin gatoz. Garai bateko eta gaurko bertso eta doinuez osatutako emanaldi entretenigarri eta dibertigarri bat.

Lan talde ezin hobea dago Unai Elizasu eta Aiert Beobidek zuzendutako emanaldi berri honen atzean. Sustrai Kolina, Aitor Mendiluze, Aitor Sarriegi eta gehiagok sortutako bertsoak, Igelaren Banda zuzentzen duen Bixente Martinezek bere lan-taldearekin musikatu eta Maialen Arzallus eta Thierry Biscary bezalako ahotsez abesturik.

Bertso ariketa eta jokoak dantzara eramatea da emanaldi honen berezitasuna edo ezberdintasuna. Eta bertso sorta zahar eta berriei mugimendua emanez, gaurkotasunari buruzko gogoetak plazaratzea.

 

Zuzendariak: Aiert Beobide eta Unai Elizasu 

Koreografia: Talde sorkuntza 

Dantzariak: Aiert Beobide, Amaiur Luluaga, Anne Jauregi, Iñigo Etxeberria, Irati Sorondo, Jon Arsuaga, Nagore Zabala. 

Aurkezle eta gai jartzailea: Unai Elizasu 

Bertsoak: Sustrai Kolina, Xalbador, Aitor Mendiluze, Lazkao Txiki, Aitor Sarriegi, Uxue Alberdi, Odei Barroso, Ibon Ordoñez eta Gehiago. 

Musika: Igelaren Banda. Bixente Martinez (Gitarrak eta Zuzendaritza), Amaiur Cajaraville (Kontrabaxua) eta Hasier Oleaga (Bateria) 

Ahotsak: Maddalen Arzallus, Thierry Biscary, Aitor Mendiluze, Irati Sorondo eta Anne Jauregi 

Grabaketa: Azkarate estudioak, Jonan Fernandez  

Jantziak: Ramón García 

Kartelaren argazkia eta Diseinua: Iurre Aranburu

 

Sarrerak salgai: Leidorreko leihatilan eta kutxako web gunean

Leidorreko ordutegia.

- Astelehenetan, 19:30-20:00

- Ostegunetan, 18:15-18:45 eta 20:45-21:15

- Ostiraletan, antzerkia dagoenetan: 19:30-20:00

- Larunbatetan, 18:30-19:00 eta 21:30-22:00

- Igandeetan, 16:00-16:30; 18:30-19:00 eta 21:00-21:30 

 

 

 

 

Informazioa
Ostirala, 2020(e)ko Urt 24 / 20:30
Leidor Zinema
Nola iritsi
MusikaBonberenea

SOROTAN BABIES + KASKEZUR

Ostirala, 2020(e)ko Urt 24 / 22:30
MusikaTolosa

TOLOSA KANTARI

Larunbata, 2020(e)ko Urt 25 / 12:00 - 14:00
Pase gehiago badaude.
Besteak

FILME PROIEKZIOA - TOPAGUNEA

Larunbata, 2020(e)ko Urt 25 / 18:00
Antzerki-DantzaTopic

NUBE A NUBE

Larunbata, 2020(e)ko Urt 25 / 18:30
MusikaBonberenea

TANO! + TROPICAL ICELAND

Larunbata, 2020(e)ko Urt 25 / 22:30
ZineaLeidor Zinema

1917

Larunbata, 2020(e)ko Urt 25 / 19:30
Pase gehiago badaude.
KirolakBeotibar pilotalekua

ESKU PILOTA JAIALDIA

Igandea, 2020(e)ko Urt 26 / 17:00
ZineaLeidor Zinema

ESPIAS CON DISFRAZ

Igandea, 2020(e)ko Urt 26 / 17:00
MusikaLeidor Zinema

LA BOHEME - ZUZENEKO PROIEKZIOA

Asteazkena, 2020(e)ko Urt 29 / 20:45
ZineaLeidor Zinema

LONGA NOITE

Osteguna, 2020(e)ko Urt 30 / 19:15
Pase gehiago badaude.
Antzerki-DantzaLeidor Zinema

ENE BA!!

Ostirala, 2020(e)ko Urt 31 / 20:30
MusikaBox.A arte elkartea

KAT FLAP BLUES BAND + JAM SESSION

Ostirala, 2020(e)ko Urt 31 / 22:00
JaiakSan Blas auzoa

SAN BLAS JAIAK

01:00 - 01:00
HaurrakLeidor Zinema

SATOR JATOR - ENE KANTAK

Larunbata, 2020(e)ko Ots 01 / 16:30
ZineaLeidor Zinema

LOS MISERABLES

Larunbata, 2020(e)ko Ots 01 / 19:30
Pase gehiago badaude.
ZineaLeidor Zinema

JUMANJI: SIGUIENTE NIVEL

Igandea, 2020(e)ko Ots 02 / 17:00
ZineaLeidor Zinema

LA GRAN MENTIRA

Igandea, 2020(e)ko Ots 02 / 19:30
Pase gehiago badaude.
IkastaroakAranburu Jauregia - Udal Liburutegia

MUNDUKO EMAKUMEEN LITERATURA - JABETZE ESKOLA

Asteazkena, 2020(e)ko Ots 05 / 18:00 - 20:00
Pase gehiago badaude.
ZineaLeidor Zinema

FORTUNA

Osteguna, 2020(e)ko Ots 06 / 19:15
Pase gehiago badaude.
BesteakUdaletxea - Pleno aretoa

GALTZAUNDI - LIBURU AURKEZPENA

Ostirala, 2020(e)ko Ots 07 / 20:00
Antzerki-DantzaLeidor Zinema

CODICE

Ostirala, 2020(e)ko Ots 07 / 20:30
Antzerki-DantzaTopic

BODY RHAPSODY

Larunbata, 2020(e)ko Ots 08 / 18:30
ZineaLeidor Zinema

EL OFICIAL Y EL ESPIA

Larunbata, 2020(e)ko Ots 08 / 19:30
Pase gehiago badaude.
KirolakUsabal kiroldegia

2. ESKOLARTEKO BOULDER TXAPELKETA

Igandea, 2020(e)ko Ots 09 / 09:30 - 14:30
MusikaIurreamendi egoitza

TOLOSAKO MUSIKA BANDA

Igandea, 2020(e)ko Ots 09 / 11:30
ZineaLeidor Zinema

TURULEKA OILOA

Igandea, 2020(e)ko Ots 09 / 17:00
ZineaLeidor Zinema

LA GUERRA DE LAS CORRIENTES

Igandea, 2020(e)ko Ots 09 / 19:30
Pase gehiago badaude.
HaurrakTopic

BISITA GIDATU ANTZEZTUAK HAURRENTZAKO

Larunbata, 2020(e)ko Ots 15 / 11:30
Pase gehiago badaude.
ErakusketakTopic

ERRALDOIEN BILDUMAZALEA

10:00 - 13:00 / 16:00 - 19:00
Pase gehiago badaude.
Antzerki-DantzaLeidor Zinema

FAEMINO Y CANSADO - 17 VECES

Ostirala, 2020(e)ko Ots 28 / 20:30
Antzerki-DantzaLeidor Zinema

ERLAUNTZA

Ostirala, 2020(e)ko Mar 06 / 20:30
IkastaroakTopic

TXOTXONGILOEN NAZIOARTEKO EGUNA - TAILERRA + IKUSKIZUNA

Larunbata, 2020(e)ko Mar 21 / 17:00
Pase gehiago badaude.
AzokakTrianguloa Plaza

V. LANBIDE HEZIKETA AZOKA

10:00 - 14:00
IkastaroakTopic

TXOTXONGILO TAILERRA

16:00 - 18:00
KirolakUsabal kiroldegia

VII ABRAHAM OLANO-11 TONTOR ZIKLOTURISTA MARTXA.

Larunbata, 2020(e)ko Eka 06 / 01:00
IkastaroakZumardia

TRAIL ESKOLA

01:00 - 01:00