AMAROTZEKO JAIAK
* EKAINAK 29, OSTIRALA *
16:00 Jaien hasiera iragartzeko suziria eta buruhandiak / Chupinazo y cabezudos
16:30 Haurrentzako jolasak festagunean / Juegos infantiles en la zona festiva
18:00 Beti Gazteak lokalean karta-jokoen finala: eskoba, seiko, txintxon eta punttua./ Final de juego de cartas en Beti Gazteak
18:30 Funer Troup taldearen “Caminos (Aukerak)” kale ikuskizuna eta ondoren txokolatada Ituntxulo elkarteak prestatuta / Teatro y chocolatada
19:30 Tolosako Musika Bandaren kontzertua / Concierto de Tolosako Musika Banda
19:30 Postre lehiaketa / Concurso de postres
20:30 Auzo poteoa Iñaki Bizkairen eskutik / Poteo del barrio
21:30 Mozorro gaua: auzo afaria eta DJ Jo Ta Txo goizaldera arte / Fiesta de disfraces: cena del barrio y DJ Jo Ta Txo
* EKAINAK 30, LARUNBATA *
10:00 Diana Konponezinak txarangarekin / Diana
10:00 Amarozko txirrindulari proba: “Patxi Rodriguez Memoriala” eta kadete mailako Euskadiko Txapelketa Oriako Txirrindulari Eskolak antolatuta / Carrera ciclista
10:30 Haurrentzako puzgarriak eta jolasak / Castillos hinchables y juegos infantiles
12:00 Ajoarriero lehiaketa / Concurso de ajoarriero
12:30 Amarotzeko haurren dantza emanaldia / Danza del grupo infantil
14:30 Ajoarriero lehiaketako sari banaketa eta auzo bazkaria / Entrega de premios del concurso de ajoarriero y comida popular
15:30 Haurrentzako puzgarriak eta jolasak / Castillos hinchables y juegos infantiles
16:00 Auzokoentzat mus txapelketa / Campeonato de mus para los del barrio
17:00 Herri-kirolen erakustaldia / Exhibición de deporte rural
20:30 Euskaraokea eta playback-a denontzat
21:30 Parrillada
23:00 “Antzarrak Perratzera” musika taldea eta DJ XA2
* UZTAILAK 1, IGANDEA *
9:30 Diana Tolosako Udal Txistulariekin / Diana
11:00 Auzoko Danborrada “Konpon-ezinak” -en eskutik / Tamborrada
13:00 Dikothomia taldearen “Spazi...o” kale ikuskizuna / Teatro
14:30 Auzo bazkaria Konponezinak txarangak girotuta eta karta-jokoen sari banaketa / Comida popular amenizada por la charanga Konponezinak y entrega de premios de juego de cartas
18:00 Aurreskua
18:30 Toka txapelketa / Torneo de toka
19:00 “Bailes de Salon” / “Areto Dantza”
20:00 Sardina-jana eta DJ XA2 / Sardinada y DJ XA2
23:59 Suziria festei amaiera emanez eta sardinaren hileta / Entierro de la sardina